wtorek, 12 stycznia 2016

Czym zabezpieczyć blat stołu?

Odpowiedź niby jest prosta - tym, czym została pomalowana reszta mebla. Problem polega na tym, że większość lakierów przez długi czas "klei się", czyli podnosząc np. kubek ze stołu czujemy lekki opór. Z kolei wosk wymaga wielokrotnego nakładania i czasu, aby zaschnąć na tyle, żeby kubek z gorącym napojem nie zostawiał śladów (kółek).
Lekarstwem na te kłopoty jest Sealer, czyli preparat marki Autentico służący do zabezpieczania powierzchni. Zalecany jest do takich kłopotliwych miejsc jak blaty, ale również do dziecięcych mebelków i zabawek, czyli tam gdzie nie powinno się stosować wosku ani lakieru. Na dowód swoich ekologicznych właściwości uzyskał certyfikat na zgodność z normą "Bezpieczeństwo Zabawek".
Robiłam testy tego preparatu na blacie stolika i tacy stawiając kubek z gorącą wodą. Stolik miał blat lakierowany, taca jest woskowana. Nic się nie działo - kubek nigdzie nie zostawił śladów.

Na tacy próbowałam zrobić zdjęcie pod światło, ale trudno uchwycić połysk na powierzchni. Poniżej: lakierowany stolik.4 komentarze:

 1. Sealer na "świeży" wosk? Sprawdził się...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie tak jest napisane? :)
   Zarówno wosk jak i impregnat Autentico Sealer bardzo dobrze chronią powierzchnię przed wilgocią, brudnymi paluchami i plamami. Impregnat Sealer można też zastosować na surowe drewno. My nim potraktowaliśmy dębowy blat biurka - rewelacja! Pozostał matowy, warstwy Sealera po prostu nie widać. Blat wygląda jakby był zupełnie surowy, a nie łapie brudu, rozlaną kawę wystarczy zetrzeć wilgotną ściereczką, polecam :) Uściski!

   Usuń
 2. O to coś dla mnie:) Mój pomalowany stół na biało i polakierowany strasznie łapie brud i plamy:( Masakra jakaś, nie da się już tego wyczyścić.

  OdpowiedzUsuń