wtorek, 7 października 2014

Krzesło w sukience

Od jakiegoś czasu kupuję różne tkaniny na Jarmarku Domowym http://jarmarkdomowy.blogspot.com/ bo mi się podobają, są niedrogie. A dopiero potem myślę, co z nimi zrobić. Niektóre są naprawdę świetne, jak na przykład ta, z której kiedyś uszyłam pokrowiec na materac, a teraz pokrowiec na krzesło, poszewki na poduszki oraz spanie dla Ritki.

Może to prościzna, ale postanowiłam pokazać jak uszyć taką sukienkę. Jeśli uważacie, że taka lekcja to bzdura, napiszcie mi o tym. Ale póki co, zrobiłam zdjęcia, więc pokażę.
Krok 1 
Wycinamy jeden fragment  tkaniny odmierzając  szerokość siedziska oraz wysokość oparcia + głębokość siedziska + wysokość od siedziska od podłogi; drugi fragment to: szerokość i wysokość oparcia. 

Krok 2 
Spinamy szpilkami obydwa fragmenty dopasowując je do szerokości oparcia. Zszywamy na maszynie.
Krok 3
Wycinamy dwa fragmenty tkaniny odmierzając szerokość między bocznymi nogami krzesła oraz wysokość od siedziska do podłogi. Spinamy szpilkami dopasowując odpowiednią wielkość. Przyszywamy.
Krok 4 
Wycinamy fragment, który będzie przyszyty do tyłu siedziska, dodajemy kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów na zakładki albo przymarszczenie. Przypinamy do reszty szpilkami i przyszywamy na maszynie.

Krok 5
Rozpruwamy fragment szwu na poziomie siedziska i wkładamy szarfy, które będą stanowiły kokardy.

Krok 6
Zakładamy sukienkę na krzesło, podpinamy dół na odpowiednią długość. Przeszywamy na maszynie.  Dodatkowo możemy ozdobić dół wstążką lub wstążkami. Podobnie na boki (szwy)  można naszyć koronkę. 


I gotowe.

5 komentarzy:

 1. Piękne! Zazdroszcze umiejętności szycia, tkaniny sliczne! Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne, ale wcale nie takie proste jak mówiłaś

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda jak skradzione z jakiegos dworku :) Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięęęęękne! Dziękuję za ten tutorial, bo coś czuję, że skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń