wtorek, 3 listopada 2015

Szablon z pianki szybkoschnącej

Pianka Terrapieno marki Autentico ma lekką "puszystą" konsystencję, łatwo się z nią pracuje, nawet na bardzo cienkich szablonach. Jeśli nałoży się nierówno, albo zbyt grubo, bez problemu można ją zeszlifować. Ma kolor biały, ale dodając do niej około 10% farby, zyskamy kolor. Przy pomocy tej pianki ozdobiłam jesienny chustecznik.
Potrzebne są:
* chustecznik
* szablon
* pianka modelująca
* farby w wybranych kolorach
* szpachelka
* taśma malarska
1. Na talerzyk lub inne naczynie nakładamy trochę pianki, dodajemy dużą kroplę farby i mieszamy. Mieszanie nie musi być dokładne, ponieważ w trakcie nakładania oba preparaty i tak się połączą. 
2. Przykładamy do boku pudełka szablon ( w tym przypadku wybrany fragment szablonu), mocujemy go taśmą malarską i szpachelką nakładamy piankę z farbą. 

3. Po nałożeniu ostrożnie odkładamy szablon (najlepiej od razu go umyć) i pozostawiamy do wyschnięcia. Po wyschnięciu można lekko zeszlifować zgrubienia lub nierówności.
4. Aby podkreślić relief, na jego powierzchnię można nanieść delikatną warstewkę metalicznej farby kredowej w kolorze miedzi. Do reliefu przykładamy szablon i okrągłym płaskim pędzelkiem nakładamy farbę.
 Oto efekt:
3 komentarze:

 1. Piękna praca:) mam pytanie gdzie można kupić taka piankę i jakiej firmy Pani poleca?
  Pozdrawiam
  http://inspirellodecoupage.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna praca:) mam pytanie gdzie można kupić taka piankę i jakiej firmy Pani poleca?
  Pozdrawiam
  http://inspirellodecoupage.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam tylko jedną taką piankę, to jest Autentico. Można ją kupić u autoryzowanych sprzedawców Autentico (lista jest na stronie: http://farbakredowa.pl/tiendas) lub w sklepie internetowym http://farbakredowa.pl/,

   Usuń